niedziela 29 Listopad 2020
Imieniny: Błażeja, Przemysła i Fryderyka
bip
  • green

Urząd - Lista aktualności

Zagłosuj na uczniów z Węgierska

Opublikowano: 26 listopada 2020
w imieniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku bardzo prosimy o Państwa głosy i pomoc w konkursie filmowym "Z kamerą wśród Piastów".

Informacje dot. Centralnego Portu Komunikacyjnego

Opublikowano: 24 listopada 2020
Szanowni Państwo informujemy, że Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz cały czas pozostaje w kontakcie z regionalnym przedstawicielem Centralnego Portu Komunikacyjnego Konstantym Dombrowiczem.

100-tne urodziny mieszkanki Nowogrodu

Opublikowano: 23 listopada 2020
Dziś, 23 listopada, swoje 100-tne urodziny obchodzi Pani Janina Bocianowska, mieszkanka Nowogrodu. W imieniu władz samorządowych na ręce Pani Janiny życzenia złożył Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek RyłowiczPani Janina Bocianowska to najsłynniejsza nowogrodzka seniorka, urodziła się 23 listopada...

Życzenia

Opublikowano: 21 listopada 2020
Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składamy wszystkim pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek oraz trud wkładany w codzienną pracę i pomoc potrzebującym mieszkańcom naszej Gminy.

Historia Piórem pisana

Opublikowano: 18 listopada 2020
„Historia Piórem pisana” to projekt realizowany przez Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo jesienią tego roku.

Tak dla obwodnicy

Opublikowano: 17 listopada 2020
Cztery samorządy: województwo kujawsko-pomorskie, gmina Golub-Dobrzyń, miasto Golub-Dobrzyń i powiat golubsko-dobrzyński podpisały wczoraj list intencyjny w sprawie budowy obwodnicy Golubia-Dobrzynia. Budowa obwodnicy miasta umożliwi wyprowadzenie ruchu tirów poza ścisłe centrum i zmniejszy hałas...

Film, który zawojował Gdynię

Opublikowano: 17 listopada 2020
25 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku odebrali w Gdyni nagrodę za drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie filmowym "Młodzi dla historii". Patronat nad konkursem i festiwalem objął prezydent Polski.

Sukces "Odkrywców"

Opublikowano: 17 listopada 2020
Dzieci z Gminnego Przedszkola w Gałczewie, grupa „Odkrywcy” zdobyły I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Kreatywna jesień - zabawy w przedszkolu” organizowanym przez stronę Montessorizabawki.pl.

„Szansa na lepszy start 2 – wsparcie dla osób młodych pozostających bez pracy”

Opublikowano: 16 listopada 2020
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy realizuje projekt „Szansa na lepszy start 2 – wsparcie dla osób młodych pozostających bez pracy”. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje o projekcie i termin kolejnego naboru.

Projekt budżetu gotowy

Opublikowano: 13 listopada 2020
15 listopada mija ustawowy termin przygotowania projektu uchwały budżetowej.Dziś Wójt Marek Ryłowicz razem ze Skarbnikiem Gminy Iwoną Górską i Kierownikiem Referatu Biuro Rozwoju i Wsparcia Inwestycji Wiolettą Szymańską spotkali się z Przewodniczącym Rady Gminy Arturem Kaszyńskim aby przekazać mu...

Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowano: 12 listopada 2020
Gdy w 1795 roku doszło do III rozbioru, Polska została wymazana z mapy świata. Dopiero 123 lata później, w listopadzie 1918 roku kraj odzyskał niepodległość.

Chryzantemy zdobią Gminę

Opublikowano: 12 listopada 2020
Gmina Golub-Dobrzyń włączyła się w akcję ARiMR, która zakupiła chryzantemy od producentów i sprzedawców w ramach pomocy finansowej związanej ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze.

Niepodległa do Hymnu

Opublikowano: 10 listopada 2020
Biuro Programu „Niepodległa”, jak co roku, zaprasza do włączenia się w akcję Niepodległa do Hymnu i zaśpiewania w samo południe, 11 listopada, Mazurka Dąbrowskiego.

Ogłoszenie

Opublikowano: 10 listopada 2020
Wójt Gminy Golub – Dobrzyń ogłasza II przetarg pisemny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Golub – Dobrzyń, położoną w miejscowości Ruziec, przy ulicy Wiśniowej.

Jesień na „Świetliku”

Opublikowano: 09 listopada 2020
Od jesieni tego roku zajęcia świetlicowe w Szkole Podstawowej w Węgiersku stały się jeszcze ciekawsze. Wszystko dzięki projektowi Klub Młodzieżowy Świetlik realizowanemu przez Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo.

Strony

facebook
youtube
instagram