wtorek 02 Czerwiec 2020
Imieniny: Piotra, Marianny i Marzeny
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Święto "królowej nauk" w Gałczewie

24 lutego 2020

Dnia 19 lutego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie odbyło się prawdziwe święto "królowej nauk". Dzień Matematyki, bo nim tu mowa, jak co roku miał miejsce w rocznicę urodzin patrona placówki- Mikołaja Kopernika.

Uczniowie pokazali, że nie są im straszne zadania i stanęli dzielnie do walki. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnością liczenia, ale również logicznego myślenia a także znajomością biografii patrona. Zmagania klasowe już drugi raz z rzędu wygrała klasa V (wraz z IV) pokonując klasę VI oraz VII, która uplasowała się na miejscu trzecim. W turnieju 1 z 10 niekwestionowanym zwycięzcą została Aleksandra Jeszka , uczennica klasy piątej. Uzyskała w ten sposób tytuł Mistrza Matematyki 2020! Jej matematyczne zdolności zadziwiły wszystkich obserwujących a także rywali.

"Urodziny Mikołaja Kopernika" przygotowała i poprowadziła nauczycielka matematyki pani Aneta Sztanka. 

facebook
youtube
instagram