piątek 29 Maj 2020
Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

19 maja 2020

18 maja 1920 r. w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. 58 lat później, 16 października 1978 r. został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II. Dziś przypada 100-tna rocznica urodzin jednego z największych Polaków – św. Jana Pawła II. Z tej okazji przedstawiciele Gminy Golub-Dobrzyń na czele z Wójtem Marek Ryłowiczem odwiedzili miejsca upamiętniające osobę Jana Pawła II, gdzie wraz z delegacjami sołtysów i radnych oddano cześć Papieżowi.

Zapalono znicze i złożono kwiaty w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lisewie, pod pamiątkowym kamieniem we Wrockach upamiętniającym kanonizację Papieża oraz przy figurce w Cieszynach, która upamiętnia pontyfikat świętego Jana Pawła II.

Miejsca te zostały udekorowane flagami papieskimi, wstążkami i kwiatami za co serdecznie dziękujemy mieszkańcom.

Przypominamy również że z okazji jubileuszu urodzin Papieża Jana Pawła II, patrona naszego województwa Urząd Marszałkowski zachęca mieszkańców regionu do udziału w konkursach. Można nagrać film lub piosenkę, przygotować pracę plastyczną, napisać wiersz, udekorować swój dom lub podwórko i uczcić w ten sposób setną rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35734-wez-udzial-w-konkursach-i-swietuj-z-nami

facebook
youtube
instagram