sobota 06 Czerwiec 2020
Imieniny: Dominiki, Norberta i Pauliny
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

27. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni 16 – 19 maja 2019 r.

09 maja 2019

Już po raz 27. Ośrodek Chopinowski w Szafarni organizuje Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni. Głównym założeniem Konkursu jest podniesienie poziomu wykonawstwa muzyki klasycznej, wczesne odkrycie młodych talentów pianistycznych, wymiana muzycznych doświadczeń, a także propagowanie twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży w Polsce i poza jej granicami.

W tym roku konkurs odbędzie się w dniach 16-19 maja. Poprzedzony będzie Koncertem Inauguracyjnym w Zamku Golubskim 15 maja o godzinie 18.00, podczas którego z recitalem fortepianowym wystąpi przewodnicząca jury konkursu, prof. Maria Murawska.

Konkurs jak co roku ma zasięg międzynarodowy. Wystąpi w nim 55 reprezentantów z aż 18 krajów, takich jak: Ukraina, Rosja, Białoruś, Włochy, Hiszpania, Islandia, Słowacja, Izrael, Tajwan, Chiny, Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna, Republika Korei, Bułgaria, Turcja, Japonia, USA, Nowa Zelandia oraz Polska.

W Konkursie biorą udział wyłącznie uczniowie szkół muzycznych z całego świata, którzy prezentują program w trzech kategoriach wiekowych (pierwsza do lat 10, druga do lat 13, trzecia do lat 16). Uczestnicy rywalizują o nagrody pieniężne oraz nagrody specjalne w postaci koncertów za granicą. Dzieci i młodzież będą grały na fortepianie marki STEINWAY&SONS MODEL A 188 EP.

Tradycyjnie w skład międzynarodowego jury wchodzą uznani pianiści i pedagodzy. Podczas tej edycji konkursowe zmagania oceniać będą: prof. Maria Murawska (Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Polska) – przewodnicząca, prof. Awadagin Pratt (College-Conservatory of Music at the University of Cincinnati, USA), prof. Anthony Adkins (Royal College of Music, Wielka Brytania), prof. Andrzej Tatarski (Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Polska), prof. Federica Stellini (Conservatoire populaire de Musique de Dance et Theatre, Szwajcaria) oraz prof. Jordi Benseny Plaza (Konserwatorium Muzyczne w Lleidzie, Hiszpania). Konkurs odbywa się pod mecenatem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

 

 Przesłuchania konkursowe odbędą się w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni i będą trwać 3 dni. Można je obserwować bezpośrednio w Ośrodku bądź na żywo na kanale Ośrodka Chopinowskiego na stronie youtube.com. Pierwszego dnia konkursu zaprezentują się najmłodsi uczestnicy oraz kilkoro uczestników z najstarszej grupy wiekowej, drugiego dnia wystąpią wyłącznie pianiści z najstarszej kategorii, a ostatniego dnia zagrają uczestnicy z drugiej grupy wiekowej. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród połączone z koncertem laureatów odbędzie się 19 maja o godzinie 12.00 w parku Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Istnieje możliwość bezpłatnego dotarcia na przesłuchania i koncerty. Chopin Bus będzie kursował codziennie dwukrotnie do Szafarni i z powrotem (godziny kursów podano na stronie internetowej).

 

Szczegółowe informacje o programie, wysokości nagród znajdują się
w Regulaminie Konkursu i na stronie Ośrodka www.szafarnia.art.pl  w zakładce Konkurs Pianistyczny.

 

Harmonogram Konkursu

 

15 maja 2019 r. / 18.00
KONCERT INAUGURACYJNY
Maria Murawska – recital fortepianowy

W programie:
Fryderyk Chopin
4 Mazurki op. 6: fis-moll, cis-moll, E-dur, es-moll
4 Mazurki op. 24: g-moll, C-dur, As-dur, b-moll
12 Preludiów op. 28:  C-dur, a-moll, G-dur, e -moll, D-dur, h-moll, A-dur, fis-moll, E-dur, cis-moll, H-dur, gis-moll

* * *
Sonata h-moll op. 58
Allegro maestoso
Molto vivace
Largo
Presto non tanto

koncert odbędzie się w Zamku Golubskim
ul. PTTK 13, 87-400 Golub-Dobrzyń

Wstęp wolny!

16 maja 2019 r.  / 09.00 – 19.15
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE – GRUPA I i GRUPA III 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Wstęp wolny!

 

17 maja 2019 r.  / 09.00 – 19.15
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE – GRUPA III

Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Wstęp wolny!

18 maja 2019 r. / 9.00 – 18.30 
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE – GRUPA II

Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Wstęp wolny!

19 maja 2019 r. / 12.00
KONCERT LAUREATÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Wstęp wolny!

 

Załącznik: 
facebook
youtube
instagram