piątek 29 Maj 2020
Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Bardzo Młoda Kultura 2020

18 maja 2020

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, jako operator regionalnego programu Bardzo Młoda Kultura Kujawsko-Pomorskie 2019-2021, realizując projekt Terenowy Dom Kultury wznowiło nabór wniosków w konkursie na Mikrodotacje na edukację i kulturę.

Nabór  potrwa do 1.06.2020 r. włącznie. Jednocześnie informuję, iż ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wprowadziliśmy też kilka zmian w kwestii oceny wniosków i zawartych w nich opisach planowanych działań.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, rekomendujemy działania odbywające się w przestrzeni wirtualnej (w sieci) i domowej. Konieczność prowadzenia części działań animacyjno - edukacyjnych w sieci nie oznacza, że tylko projekty wykorzystujące nowe media, technologie np. film, fotografie, programowanie, mogą ubiegać się o mikrodotacje.

Za ważny element procesu animacyjnego tegorocznej edycji uważamy włączanie do działań animatorów, edukatorów, artystów, nauczycieli, wykorzystujących w codziennej pracy edukacyjno - animacyjnej klasyczne techniki artystyczne („analogowe”, np. rzeźba, ceramika, malarstwo, taniec, muzyka, itd.).

Działania powinny angażować/wspierać dzieci i młodzież, mogą również włączać rodziców, lokalne społeczności zarówno do aktywności twórczej indywidualnej, jak i grupowej (online i offline).

Obecnie wiele instytucji, pracowni stacjonarnych ograniczyło lub zawiesiło swoją działalność. Efektem tego jest nadaktywność dzieci i młodzieży w przestrzeni wirtualnej. Uważamy za ważne równoważenie tego procesu poprzez włączanie do działań projektowych animatorów pracujących technikami klasycznymi. Dotychczas naturalną przestrzenią pracy dla wielu animatorów, edukatorów była pracownia, podwórko, ulica, itp.

 
 

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

ul. Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 32 55 553
kom. 885 556 728

 

facebook
youtube
instagram