poniedziałek 20 Maj 2019
Imieniny: Wiktorii, Krystyny i Walentego
bip
  • green

Najnowsze informacje

Urząd Gminy Golub – Dobrzyń uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można skorzystać z pomocy pracowników przy wypełnianiu wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich. Punkt jest czynny w godzinach pracy urzędu 7.30 – 15.30. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Gospodarki Gruntami, Rolnictwa  i Ochrony Środowiska tel. 56 683 54 00 wew.35, pok.2

Czytelniczy okrągły stół w Węgiersku

07 marca 2019

28 lutego w Szkole Podstawowej im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku zorganizowano Czytelniczy Okrągły Stół. Spotkanie, to jedno z działań, wynikających z realizacji Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego szkoła we współudziale Gminy Golub-Dobrzyń otrzymała dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Kilka lat temu szkole w Węgiersku udało się zorganizować okrągły stół poświęcony rozwojowi sportu. Tym razem dyskutowano na temat tego, dlaczego warto czytać książki. Spotkanie przygotowały nauczycielki języka polskiego: Urszula Arentowicz i Małgorzata Kowalska-Szałek oraz opiekun biblioteki szkolnej - p. Jadwiga Kowalska.

Do okrągłego stołu, przy którym każdy może czuć się sobie równy, zasiedli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz p. Dariusz Chrobak- poeta, członek Lipnowskiej Grupy Literackiej i p. Daria Wrzesińska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowogrodzie.

Podczas dwugodzinnego spotkania dyskutowano na temat tego, jakie książki czytamy najchętniej, ile czasu poświęcamy na ich czytanie oraz co utrudnia nam pochłanianie kolejnych stron i książek. Na koniec każdy z uczestników okrągłego stołu podpisał specjalną deklarację zobowiązując się w niej do propagowania czytelnictwa w szkole oraz gminie.

facebook
youtube
instagram