poniedziałek 10 Sierpień 2020
Imieniny: Bogdana, Borysa i Wawrzyńca
bip
  • green

Dla seniorów i dzieci

13 stycznia 2020

Dnia 04.01.2020 r.  o godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej w Nowejwsi odbyło się spotkanie z seniorami sołectwa. Uroczystość rozpoczął Sołtys Ryszard Skrzyniecki składając mieszkańcom życzenia noworoczne oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka. Do życzeń dołączył się wójt Gminy Golub-Dobrzyń pan Marek Ryłowicz który również jak co roku był obecny podczas spotkania. 

Dla gości były przygotowane ciepłe posiłki oraz kawa, herbata i ciasto. Seniorzy spędzali miło czas przy muzyce oraz tańcach.

Następnie od godz. 17.00 do 20.00 odbyło się spotkanie dzieci sołectwa Nowawieś z Mikołajem w świetlicy wiejskiej. Dzieci wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce. Mikołaj pytał odważne dzieci o poznane wierszyki i piosenki. Dzieci chętnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, po czym otrzymywały paczki od Mikołaja. 

Środki pieniężne na spotkanie z seniorami oraz dziećmi były pozyskane z Funduszu Sołeckiego. Paczki dla dzieci były z pieniędzy od sponsorów. 

Sołtys Ryszard Skrzyniecki serdecznie dziękuje Radzie Sołeckiej oraz Kole Gospodyń Wiejskich z Nowejwsi za zaangażowanie się w przygotowaniu tychże uroczystości. Dziękuje również seniorom za liczne przybycie oraz składa życzenia noworoczne wszystkim nieobecnym seniorom.

facebook
youtube
instagram