niedziela 07 Czerwiec 2020
Imieniny: Anny, Jarosława i Roberta
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Dynia-Królowa jesiennego stołu

25 listopada 2019

W minioną niedzielę 24 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Sokołowie zorganizowało spotkanie integracyjne dla KGW z terenu Gminy Golub-Dobrzyń.

Głównym punktem spotkania był konkurs kulinarny pt.” Dynia-Królowa jesiennego stołu” na słodko lub wytrawnie. 

Umiejętności kulinarne, pomysłowość i oryginalna prezentacja przygotowanych potraw sprawiły, że wybór nie był łatwy. Potrawy zgłoszone do konkursu, były oceniane przez Komisję w składzie: Michał von Ossowski (Kierownik Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT Bydgoszcz), Anna Gembicka- poseł na Sejm RP i Magdalena Powroźnik- Pracownik KOWR OT Bydgoszcz.

Jak się okazało najbardziej w smaki jurorów trafiło ciasto piernikowe z dżemem ananasowo-dyniowym i kremem z dyni hakkaido, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Białkowa. Drugie miejsce Komisja konkursowa przyznała Kołu Gospodyń Wiejskich z Podzamku Golubskiego za chleb dyniowy z dżemem dyniowym, natomiast trzecie – Kołu Gospodyń Wiejskich z Węgierska za poduszki dyniowe na liściach sałaty. Nagrody za zwycięskie potrawy ufundowane były przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Oprócz udziału w konkursie i degustacji potraw, uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów. O sposobach na niemarnowanie żywności opowiadała blogerka Justyna Biesiada z circularkitchen.pl a następnie Jolanta Kwiecień przybliżyła temat asertywności kobiet.

Swojskim dopełnieniem integracji był koncert fortepianowy pana Bartłomieja Kozłowskiego z Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.

Przewodnicząca KGW Sokołowo dziękowała również sponsorom, bez pomocy których spotkanie nie mogłoby się odbyć w takiej formie a są wśród nich: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Bank Spółdzielczy w Golubiu- Dobrzyniu, Czajkowski Sp. z o.o., Erol- Elżbieta Radecka, Firma Przemysłowo-Handlowo-Usługowa KA-MA Janusz Pankowski oraz Tomasz Moch.

 

 

facebook
youtube
instagram