sobota 26 Wrzesień 2020
Imieniny: Kacpra, Justyny i Łucji
bip
  • green

Ferie w Białkowie

03 lutego 2020

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczęły się 27 stycznia. Dwutygodniowa przerwa to czas dla uczniów na odpoczynek od zajęć szkolnych i możliwość wyjazdów rekreacyjnych z rodzicami. Niełatwym zadaniem jest zapełnienie wolnego czasu często bardzo wymagającym dzieciom. Od 4 lat z bardzo dobrym skutkiem radzi sobie z tym sołectwo Białkowo.

W dniach 30-31 stycznia w świetlicy wiejskiej na dzieci w wieku od 6 do 15 lat czekało wiele atrakcji. Około 20 osobowa grupa pod opieką organizatorów – sołtys Karoliny Rosołowskiej oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich nie mogła narzekać na nudę. W czwartek 30 stycznia czekały na nich zajęcia plastyczne, gry planszowe i liczne zabawy. Wieczorem odbyła się dyskoteka a po niej wspólna nocka w świetlicy. Następnego dnia uczestników ferii odwiedził pracownik Urzędu Gminy, który poprowadził zajęcia kreatywne i ruchowe. Była nauka różnych choreografii, zabawy z chustą, gry sprawnościowe, budowanie z patyków czy modelowanie balonów. Po południu dzieci udały się do kina oraz na pizzę przy której podsumowano wrażenia z dwóch, pełnych niespodzianek dni.    

Podczas całego pobytu dzieci miały zapewnione wyżywienie oraz całodobową opiekę. Sołtys, pani Karolina Rosołowska, pragnie podziękować w imieniu swoim i dzieci za pomoc rodzicom i panią z KGW, którzy pomogli w opiece nad dziećmi, opiekunowi świetlicy oraz pracownikowi gminy za organizację i przeprowadzenie animacji dla dzieci.

 

facebook
youtube
instagram