piątek 29 Maj 2020
Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Gmina wspiera służbę zdrowia

27 marca 2020

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Golub-Dobrzyń radni zdecydowali o przekazaniu dotacji celowej w wysokości 50 000,00 zł dla Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu z przeznaczeniem na zakup aparatu EBUS.

Zestaw EBUS (bronchofiberoskopia z ultrasonografią) pozwala na diagnostykę małoinwazyjną zmian położonych poza drzewem oskrzelowym. Wprowadzając bronchoskop do drzewa oskrzelowego lekarz na ekranie widzi obraz USG tego wszystkiego, co się dzieje na zewnątrz oskrzela - potrafi zróżnicować czy jest to naczynie czy węzeł chłonny, zobaczyć guz. Dzięki tej metodzie lekarz może określić rodzaj patologicznej zmiany, jej zasięg i zaawansowanie. EBUS pozwala na ocenę rozległości i głębokości nacieku nowotworowego, ponadto umożliwia ocenę wielkości, lokalizacji oraz charakteru poszczególnych grup węzłów chłonnych śródpiersia.

Ponadto z uwagi na trudny czas walki z pandemią koronawirusa Gmina Golub-Dobrzyń wsparła Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej we Wrockach oraz Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Golubiu-Dobrzyniu. Zakupione sprzęty m.in. maseczki, rękawiczki, fartuchy ochronne oraz środki dezynfekujące poprawią bezpieczeństwo personelu medycznego oraz pacjentów (mieszkańców gminy) oraz pomogą w walce z koronawirusem. Wsparcie służby zdrowia w obliczu epidemii jest niezwykle ważne.

facebook
youtube
instagram