sobota 06 Czerwiec 2020
Imieniny: Dominiki, Norberta i Pauliny
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Gminny Piknik Ekologiczny

10 lipca 2019

We wtorek 4 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wrockach odbył się Gminny Piknik Ekologiczny pt. "O przyrodę dbajmy, świat ulepszajmy", objęty  patronatem Wójta Gminy Golub-Dobrzyń.   W tym roku spotkali się na nim uczniowie klas trzecich ze szkół z Węgierska, Ostrowitego, Nowogrodu, Lisewa i Wrock. Piknik przygotowali nauczyciele: Pani Magdalena Barzyk oraz Pan Maciej Jasiński. 

Całość rozpoczęła się przedstawieniem pt. "W harmonii z przyrodą" przygotowanym przez uczniów klas III i II szkoły we Wrockach. Po smacznym obiedzie dzieci wylosowały swoje bazy i zabrały się chętnie do zadań przygotowanych przez poszczególne szkoły. Zmagały się z układaniem łańcuchów pokarmowych, rozwiązywaniem zagadek i testu, układaniem puzzli czy wykonaniem rzeźby ze śmieci oraz segregacją odpadów.
Po ciężkiej pracy dzieci obejrzały film o tematyce ekologicznej w kinie sferycznym.  

Piknik zakończył się wręczeniem nagród dla drużyn, które zdobyły najwięcej punktów. Aby kultywować tradycję pikniku, każda szkoła otrzymała sadzonkę - drzewko. Gościem pikniku była Pani Irmina Krupa - kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

facebook
youtube
instagram