niedziela 07 Czerwiec 2020
Imieniny: Anny, Jarosława i Roberta
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Im starsze, tym lepsze. Szukamy starych zdjęć

08 listopada 2019

Zapewne liczni mieszkańcy Gminy Golub-Dobrzyń posiadają w swoich zbiorach stare fotografie, przedstawiające życie społeczne i kulturowe naszego regionu. Niektóre z nich pięknie oprawione, przekazywane są z pokolenia na pokolenie, inne lądują w stercie dawno zapomnianych materiałów. Większość z nich z roku na rok przykrywana duchem czasu odchodzi w niepamięć. Aby ocalić od zapomnienia osoby i wydarzenia, które zapisały się w pamięci fotograficznej dawnych lat, zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie/wypożyczenie starych fotografii w celu wykonania ich kopii.  Zależy nam by były to zdjęcia, na których widać np. stare budynki, okolicę, życie codzienne mieszkańców lub wydarzenia z historii Gminy Golub-Dobrzyń.

Fotografie można przynieść do Biura Promocji Urzędu Gminy Golub-Dobrzyń (pokój nr 2b), ) tel. 56 683 54 00 wew.34, gdzie zostaną zeskanowane, a następnie zwrócone właścicielom.

Osoby, które posiadają w domu skaner mogą przysyłać je na adres e-mail: m.mierzejewska@uggolub-dobrzyn.pl

Każde zdjęcie powinno być krótko opisane (co przedstawia oraz kiedy zostało zrobione).

Zdygitalizowane fotografie zostaną wykorzystane do stworzenia internetowej galerii “Gmina Golub-Dobrzyń na starej fotografii” oraz w publikacjach przywracających pamięć minionych lat i promujących środowisko lokalne.

 

facebook
youtube
instagram