wtorek 02 Czerwiec 2020
Imieniny: Piotra, Marianny i Marzeny
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Imieniny Zucha 2020

27 lutego 2020

ACH! Co to był za emocjonujący dzień! RAZ NA CZTERY LATA ZUCH SIĘ STAJE PĘPKIEM ŚWIATA! Zuchy z 39 Gromady Zuchowej KoPierniki z Gałczewa  wraz z członkami klubu młodzieżowego Chillout świętowały imieniny, które wypadają 29 lutego. To oczywiście oznacza, że taka impreza może się odbywać tylko w latach przestępnych, co podkreśla jej wyjątkowy charakter. Z tej okazji zaprosiliśmy specjalnych gości, Panią Marlenę Chojnicką oraz Pana Kazimierza Panter. Pani Marlena jest emerytowaną nauczycielką biologii a Pan Kazimierz prezesem OSP oraz sołtysem sołectwa Cieszyny. Oboje przez wiele lat byli związani z harcerstwem. Swoją obecnością zaszczycili nas także Pan Stanisław Trawiński oraz Pani Danuta Traczykowska, dyrektorzy ZSP w Gałczewie.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym rozpaleniem ognia i powitaniem zgodnym z obrzędowością. Nasze dzieci mogły posłuchać opowieści o tym jak się kiedyś zuchowało, pooglądać stare, czarno-białe fotografie a nawet porównać mundury. Wysłuchaliśmy gawędy o biwakach, pośpiewaliśmy wspólnie piosenki harcerskie współczesne, a także te sprzed lat. Od razu było można wyczuć jak wspaniałą atmosferę stworzyli nasi goście, którzy poprowadzili zabawę w kółko graniaste. Bardzo chętnie uczyli się też od KoPierników pląsu o papużce, osiołku czy ukochanym pingwinie :) Okazało się, że mimo upływu czasu świat aż tak bardzo się nie zmienił. Zuchy dalej są zuchami, tak samo jak kiedyś uwielbiają się bawić i wspólnie spędzać czas.

Wszystkie działania nakierowane są na prezentowanie pozytywnych wzorców, takich jak szczerość, dobroć czy prawdomówność. Goście pokazali też, że zuch jest w każdym z nas, nieważne ile mamy lat- kochamy się uśmiechać i być razem! Była to wspaniała impreza integracyjna, którą uświetnił pyszny tort a także wesoła fotobudka!

Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu! I choć już jesteśmy po imieninach, a na następne musimy czekać cztery długie lata, pozostały nam zdjęcia oraz pamiątkowe wpisy w naszej kronice.

facebook
youtube
instagram