środa 03 Czerwiec 2020
Imieniny: Pauli, Leszka i Tamary
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Jubileusz towarzystwa

02 marca 2020

Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo obchodziło 21 lutego swoje 15. urodziny.

 

 Towarzystwo powstało 15 lat temu z myślą o pozyskiwaniu funduszy na rozmaite projekty. Jego siedzibą od początku była miejscowa szkołą. Przez minionych 15 lat członkowie stowarzyszenia zrealizowali wiele rozmaitych projektów. Wiele z nich dotyczyło szkoły. Dzięki temu placówka uzyskała dodatkowe pomoce naukowe np. teleskopy, a dzieci korzystały z zajęć rozwijających hobby. Organizowano także przedsięwzięcia rocznicowe np. inscenizację Chrztu Polski w 2016 roku. Wcześniej przygotowano inscenizację dobrzyńskiego wesela oraz wydano ilustrowany słownik gwary występującej w okolicach Węgierska i Macikowa. 

 W miniony piątek stowarzyszenie świętowało 15-lecie istnienia. w świetlicy wiejskiej w Macikowie. 

 W trakcie jubileuszu przed zaproszonymi gośćmi zaprezentował się zespół "Józefinki i Józinki". Powstał on w ramach jednego z ostatnich projektów towarzystwa, który uzyskał dofinansowanie Fundacji Santander. Opiekę muzyczną nad zespołem sprawuje nauczyciel muzyki Tomasz Metryka.

Na gości jubileuszu czekały także niespodzianki - torby na zakupy z logo towarzystwa ze słodkim podarunkiem wewnątrz oraz fartuszki opatrzone logo towarzystwa. 

 Wśród gości składających życzenia członkom towarzystwa byli radni gminy i powiatu, wójt oraz przedstawiciele organizacji z Węgierska i Macikowa: OSP i KGW.

facebook
youtube
instagram