sobota 04 Lipiec 2020
Imieniny: Elżbiety, Jacka i Józefa
bip
  • green

Komunikat GOPS

24 marca 2020

KOMUNIKAT

 

W związku z epidemią koronawirusa, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej od 17.03.2020r – do odwołania nie przyjmuje interesantów bezpośrednio w siedzibie Ośrodka.

Sprawy i problemy wymagające pomocy ze strony pracowników GOPS prosimy zgłaszać drogą emailową: gops-gd@wp.pl lub telefonicznie: 56 683 54 04.

W przypadku braku takiej możliwości, przy drzwiach wejściowych do GOPS ustawiona jest skrzynka na Państwa ewentualne pisma, podania, dokumenty.

Pracownicy socjalni są do Państwa dyspozycji za pośrednictwem w/w środków komunikacji codziennie w godzinach pracy ośrodka. Poza godzinami pracy Ośrodka - w sprawach pilnych - można kontaktować się z kierownikiem Ośrodka pod numerem telefonu: 531 540 123.

Wizyty pracowników w miejscu zamieszkania osoby czy rodziny zostały ograniczone do niezbędnego minimum i przy  zachowaniu środków ostrożności eliminujących ryzyko zakażenia siebie lub podopiecznych. 

Niezależnie od powyższego, zwracamy się z apelem do społeczeństwa Gminy Golub-Dobrzyń o zainteresowanie się sytuacją osób starszych, samotnych, pozbawionych opieki rodziny, znajomych czy sąsiadów i zgłaszanie przypadków, w których konieczna byłaby interwencja służb socjalnych. Chodzi tu o osoby niekoniecznie objęte przymusową kwarantanną lecz również te, które ograniczyły swą aktywność w przestrzenii publicznej aby uniknąć ryzyka zakażenia ale powoduje to jednocześnie problemy z realizacją ich codziennych potrzeb.

facebook
youtube
instagram