piątek 19 Lipiec 2019
Imieniny: Marcina, Włodzisława i Piotra
bip
  • green

NA DESKACH NOWOGRODZKIEJ SCENY.....

Zaproszenie na spektakl
03 grudnia 2018

….Są dziwy w niebie i na ziemi,

o których ani śniło się

waszym filozofom….

 
 

„Wszyscy którzy 29 listopada  skorzystali  z  zaproszenia  Szkolnego  Koła Teatralnego  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Nowogrodzie,  zaznali  uczty duchowej oglądając premierę „Dziadów. Część II”. Przygotowali ją uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycielki pani Agnieszki Kilińskiej-Piotrkowskie w ramach szkolnych zajęć dodatkowych.

Nic nie zapowiadało tylu niespodziewanych wrażeń, jednak już podczas rozpoczęcia spektaklu widzowie otoczeni zostali teatrem w dosłownym znaczeniu. Elementy scenografii i gry młodych aktorów były tak pomyślane, że widzowie poczuć się mogli uczestnikami  obrzędu dziadów. Sztukę, mimo wszystko trudną w odbiorze, uczniowie zaprezentowali w sposób wyjątkowo sugestywny.

Zwykła szkolna sala gimnastyczna przemieniła się w kaplicę dzięki  świecom, efektom  dymów i zapachów palonego ziela,  kostiumom  aktorów, a nastrój tajemniczości osiągnięto  przez panujący półmrok i wiatr za oknem, który akurat się wzmógł.  

Przesłanie „Dziadów”,  trudne w odbiorze, w pełni  oddane zostało i młodym i tym, którzy wspominali lekturę  szkolnych czasów. Co ważne,  grupa teatralna przewiduje wystawić spektakl jeszcze kilkakrotnie, między innymi dla koleżanek i kolegów z sąsiednich szkół gminnych

Taką oto wspaniałą recenzję otrzymaliśmy dzień po spektaklu od widza. Cieszymy się ogromnie i dziękujemy za słowa uznania. Sztuka, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Agnieszki, wystawiona został w 188 rocznicę wybuchu powstania listopadowego, w ten sposób oddaliśmy hołd tym, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości naszego kraju.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i pojawili się w naszej szkole. Było to wyjątkowe spotkanie. Po spektaklu Rada Rodziców zorganizowała „rozmowy w kuluarach”. Przy kawie i słodkościach zgromadzeni widzowie dzieli się z aktorami i reżyserem swoimi wrażeniami, wówczas narodził się pomysł powtórnego wystawienia  spektaklu.

Kolejny raz sztuka będzie wystawiona 4 grudnia o godzinie 19.00.  Zapraszamy – naprawdę warto!

Załącznik: 
facebook
youtube
instagram