sobota 04 Lipiec 2020
Imieniny: Elżbiety, Jacka i Józefa
bip
  • green

Przedszkole promuje zdrowie przez cały rok

13 stycznia 2020

Oddział przedszkolny i Publiczny Punkt Przedszkolny ,,Zaczarowana Kraina” działające przy szkole w Węgiersku w tym roku szkolnym realizuje działania w ramach programu „PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE”,  starając się o specjalny certyfikat. Panie: Anna Pieczewska – koordynator projektu, Jadwiga Kowalska i Monika Skibicka wraz z dziećmi, rodzicami realizują  program przyjęty uchwałą Rady Pedagogicznej.

Dzięki podjętym działaniom dzieci przedszkolne nabywają wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia, którą przybliżają im eksperci, np. pielęgniarka czy stomatolog.

W październiku dzieci wyruszyły na wycieczkę do Owocowej Krainy w Węgiersku. Własnoręcznie ozdabiały owocowe babeczki i odwiedziły sad u sołtysa wsi. Tam dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o owocach. Plenerowa lekcja zakończyła się wspólnymi grami. W tym samym miesiącu przedszkolaków odwiedzą pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się, jak zachowywać się podczas choroby oraz o konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych.

W listopadzie kolejnym gościem przedszkola była pani stomatolog – Monika Ryłowicz. W bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom,  jak  ważna  jest  higiena  jamy  ustnej,  do  czego  doprowadza  jej  brak  i  w  jaki sposób  można  pomóc  chorym zębom.

W ciągu całego roku szkolnego cyklicznie odbywają się wycieczki do pobliskiego lasu, tzw. owocowe dni, akcja dbania o zęby z firmą Oral-B. itd. Łącznie program „PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE posiada aż 31 punktów, więc atrakcji nie zabraknie.

W planach jest jeszcze m.in. spotkanie z policjantem, założenie zielonego ogródka, wycieczka do sklepu warzywnego oraz wsi tematycznej w Macikowie. W kwietniu dzieci spotkają się z leśniczym.

facebook
youtube
instagram