piątek 29 Maj 2020
Imieniny: Magdaleny, Maksymiliana i Urszuli
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

"SKS" w szkołach z Gminy Golub-Dobrzyń

04 marca 2020

W tegorocznej edycji programu "Szkolny Klub Sportowy" uczestniczą 3 szkoły z naszej gminy: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Jędryczki w Ostrowitem oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku.

Program skierowany jest do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Jego celem jest umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych. Dzieci i młodzież będą uczestniczyć, pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole w dodatkowych zajęciach sportowych, w wymiarze jednej godziny zegarowej 2 razy w tygodniu.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, część kosztów realizacji programu, w wysokości 175,00 zł za każdą z pięciu grup ćwiczebnych, pokrywa Gmina Golub-Dobrzyń jako wkład własny. Każda szkoła podstawowa zapewnia również nieodpłatne udostępnienie obiektów i sprzętu sportowego na rzecz realizacji programu. Operatorem programu jest Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych.

facebook
youtube
instagram