piątek 19 Lipiec 2019
Imieniny: Marcina, Włodzisława i Piotra
bip
  • green

Spotkanie integracyjne z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych

03 grudnia 2018

W sobotę 01 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Białkowie odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięło udział 14 niepełnosprawnych i chorych mieszkańców sołectwa wraz z rodzinami. Na spotkaniu obecni byli również Wójt Gminy Golub-Dobrzyń Marek Ryłowicz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Daniela Kaleta oraz pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a zarazem mieszkaniec sołectwa Adrian Hubert.

Uroczystość rozpoczęła Pani Sołtys Karolina Rosołowska, która przywitała zgromadzonych gości oraz złożyła życzenia z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia zebranym przekazał również Pan Wójt, który wyraził swoje zadowolenie i podziękował za zorganizowanie takiego spotkania w Białkowie. Do tych życzeń przyłączyła się również Daniela Kaleta oraz Adrian Hubert.

W dalszej części swój talent recytatorski zaprezentowała uczennica klasy 4, która powitała wszystkich pięknym wierszem. Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało dla wszystkich zgromadzonych słodki poczęstunek oraz ręcznie robione stroiki świąteczne.

Na zakończenie Pani Sołtys podziękowała wszystkim za przybycie a Radzie Sołeckiej i Kołu Gospodyń Wiejskich za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Było to pierwsze tego typu wydarzenie w sołectwie Białkowo, ale planowana jest kontynuacja podobnych spotkań.

facebook
youtube
instagram