niedziela 07 Czerwiec 2020
Imieniny: Anny, Jarosława i Roberta
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Sukces uczniów z Nowogrodu

27 listopada 2019

W sobotę 23 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Działyniu I Wojewódzki Konkurs „Świat Żeromskiego – odległy, a jednak aktualny”. Dotyczył on patrona tej placówki - Stefana Żeromskiego. Młodzież szkół podstawowych rywalizowała w trzech kategoriach: fotografii, recytacji oraz wiedzy o życiu i twórczości poety. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników.

Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie  reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach. Swoje fotografie wysłali: Zofia Majewska, Karina Kuczkowska, Konrad Pietruszyński. Do konkursu wiedzy przygotowały się: Karina Kuczkowska, Klaudia Dulczewska oraz Zuzanna Targowska. Wiele godzin na próby recytacji poświęciły: Emilia Karpińska, Wiktoria Wróblewska, Emilia Fortas, Magdalena Kończalska.

Uczniowie nowogrodzkiej podstawówki wykazali się dużym talentem i zaangażowaniem w przygotowanie do artystycznej rywalizacji. Dzięki temu zdobyli nagrody w większości kategorii. Najlepszą  w recytacji okazała się Magdalena Kończalska. Zajęła ona I miejsce w kategorii klas 7-8, recytując fragment „Wyzwolenia” S Wyspiańskiego. Wyróżnienie za fotografię pod tytułem „Syzyfowe prace” zdobyła Zofia Majewska. Emilia Karpińska zaprezentowała fragment „Wesela”, za który również otrzymała wyróżnienie w grupie uczniów klas 4-6.

 

Uczniów do konkursu wojewódzkiego przygotowała polonistka Agnieszka Kilińska-Piotrkowska.

 

 

facebook
youtube
instagram