piątek 06 Grudzień 2019
Imieniny: Angeliki, Honoraty i Mikołaja
bip
  • green

Najnowsze informacje

I N F O R M A C J A    W związku z informacją opublikowaną przez sieć ENERGA operator Urząd Gminy Golub-Dobrzyń informuje, że w dniu 5 grudnia br. od godz. 8.00 do godz. 17.00 planowana jest w przerwa w dostawie energii elektrycznej w budynkach  urzędu i jednostek podległych. Będzie to skutkowało wystąpieniem utrudnień podczas załatwiania spraw, do których niezbędne jest wykorzystanie urządzeń elektronicznych. W związku z tym możliwość załatwiania spraw w tym okresie będzie ograniczona. Za utrudnienia przepraszamy.

Sukces uczniów z Nowogrodu

27 listopada 2019

W sobotę 23 listopada odbył się w Szkole Podstawowej w Działyniu I Wojewódzki Konkurs „Świat Żeromskiego – odległy, a jednak aktualny”. Dotyczył on patrona tej placówki - Stefana Żeromskiego. Młodzież szkół podstawowych rywalizowała w trzech kategoriach: fotografii, recytacji oraz wiedzy o życiu i twórczości poety. Do konkursu przystąpiło ponad 100 uczestników.

Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie  reprezentowali uczniowie we wszystkich kategoriach. Swoje fotografie wysłali: Zofia Majewska, Karina Kuczkowska, Konrad Pietruszyński. Do konkursu wiedzy przygotowały się: Karina Kuczkowska, Klaudia Dulczewska oraz Zuzanna Targowska. Wiele godzin na próby recytacji poświęciły: Emilia Karpińska, Wiktoria Wróblewska, Emilia Fortas, Magdalena Kończalska.

Uczniowie nowogrodzkiej podstawówki wykazali się dużym talentem i zaangażowaniem w przygotowanie do artystycznej rywalizacji. Dzięki temu zdobyli nagrody w większości kategorii. Najlepszą  w recytacji okazała się Magdalena Kończalska. Zajęła ona I miejsce w kategorii klas 7-8, recytując fragment „Wyzwolenia” S Wyspiańskiego. Wyróżnienie za fotografię pod tytułem „Syzyfowe prace” zdobyła Zofia Majewska. Emilia Karpińska zaprezentowała fragment „Wesela”, za który również otrzymała wyróżnienie w grupie uczniów klas 4-6.

 

Uczniów do konkursu wojewódzkiego przygotowała polonistka Agnieszka Kilińska-Piotrkowska.

 

 

facebook
youtube
instagram