piątek 19 Lipiec 2019
Imieniny: Marcina, Włodzisława i Piotra
bip
  • green

W Białkowie powstała siłownia zewnętrzna

27 listopada 2018

Mieszkańcy Białkowa mogą już korzystać z siłowni zewnętrznej, która pojawiła się przy świetlicy wiejskiej.

Siłownia jest ogólnodostępna, a urządzenia są tak dobrane, aby w miarę możliwości rozwijały różne partie mięśniowe.  Na siłownię składają się trzy podwójne urządzeń. Wśród nich jest biegacz, orbitrek, prasa nożna,  wioślarz, surfer  i krzesło. Każde urządzenie wyposażone jest w odpowiednią instrukcję użytkowania, zawierającą między innymi ilustracje graficzne, by każdy wiedział jak wykonywać ćwiczenia.

Zapotrzebowanie na taką inwestycje od dłuższego czasu zgłaszali mieszkańcy. Siłownia pod gołym niebem przeznaczona jest zarówno dla młodszych, jak i starszych osób zamieszkujących Białkowo. Obiekt służy szeroko pojętej rekreacji, a ćwiczenia na świeżym powietrzu z całą pewnością należą do przyjemnych.

Samorząd Gminy Golub-Dobrzyń w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w maju br. złożył wniosek o dofinansowanie na budowę urządzeń rekreacyjnych - siłowni zewnętrznych w miejscowościach Białkowo, Nowogród i Pusta Dąbrówka. Niestety uzyskano dofinansowanie wyłącznie na siłownię w miejscowości Białkowo.

Łączny koszt zadania wyniósł 16 236 zł, z czego 6 000 zł stanowić będzie dofinansowanie.

Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizowany jest z myślą o budowie niewielkich obiektów o różnym przeznaczaniu. Powstaną tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Realizowane projekty mają być odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności.

Program to element realizowanego od lat marszałkowskiego Programu Rozbudowy Bazy Sportowej w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

 

facebook
youtube
instagram