niedziela 07 Czerwiec 2020
Imieniny: Anny, Jarosława i Roberta
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Wieczornica z Janem Pawłem II

06 listopada 2019

29 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowogrodzie odbyła wieczornica z Janem Pawłem II.

O godzinie 18.00 uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Marzeny Dulczewskiej wystawili sztukę „ Lolek z ciszy niepokalanej”. Przedstawienie opowiadało o dzieciństwie Karola Wojtyły i wzrastaniu do papiestwa. Muzyka, śpiew, dekoracje  podkreślały najważniejsze momenty w jego życiu. Szczególną, podniosłą sceną była scena śmierci Emilii i ból jej syna  z udziałem Aniołów i Pięknej Pani…

Młodzież z klasy VIII doskonale wcieliła się w swoje role. Tego dnia byli autentycznymi postaciami z  czasów Lolka ( Żyd Chaim Bałamuth, Karol Senior – ojciec, Edmund, matka Emilia, sąsiadka Gruszczyńska, Emil, Ksiądz Franciszek, rodzice chrzestni i oczywiście Lolek- Karol Wojtyła). Podczas spektaklu słyszeliśmy autentyczny głos Jana Pawła II.

Na koniec przedstawienia  Magdalena Kończalska zaśpiewała piosenkę „ Polski Teolog Karol Wojtyła”, a w tle widzieliśmy wyświetlane obrazy z pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Pozostali uczniowie stanęli nadając kształt serca z zapalonymi, czerwonymi lampkami.

Pani Marzena Dulczewska na pamiątkę występu przekazała dzieciom „ modlitwę Jana Pawła II za rodziców” oraz „…za dzieci”. Na koniec spotkania młodzież wręczyła  „modlitwę  za dzieci” swoim rodzicom, aby każdego dnia wspierali ich wypraszając łaski u świętego Jana Pawła II.

W części końcowej spotkania miały miejsce gratulacje, podziękowania, przemówienia pani dyrektor Renaty Piskorskiej, księdza proboszcza Krzysztofa Wiśniewskiego, przewodniczącej Rady Rodziców pani Katarzyny Gutkowskiej.

Po przedstawieniu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni nie tylko na słodki poczęstunek, ale staropolskim obyczajem na chleb, ogórki i smalec. 

Był to przepiękny wieczór, pełen wzruszenia, ale i  radości, że w sercach młodzieży z klasy VIII zostało zasiane ziarenko wielkiego Polaka, patrioty Karola Wojtyły.

Dziękuję wszystkim, którzy tego wieczoru byli z nami i  obejrzeli  nasz spektaklu. Mam nadzieję, że sztuka „ Lolek z ciszy niepokalanej ” na długo pozostanie w Państwa pamięci i sercach.

Marzena Dulczewska

facebook
youtube
instagram