niedziela 07 Czerwiec 2020
Imieniny: Anny, Jarosława i Roberta
bip
  • green

Najnowsze informacje

Szanowni Państwo, w związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w trosce o państwa zdrowie zalecamy ograniczanie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw można załatwić przez Internet m.in. zapłacić podatek od nieruchomości czy też zameldować się. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

XIII Festwial Pieśni i Muzyki w Nowogrodzie

04 listopada 2019

26 października, już po raz trzynasty do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowogrodzie zawitał Festwial Pieśni i Muzyki Ludowej. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z kilku względów. Nowogrodzki festiwal do tej pory odbywał się wiosną. Zrządzeniem losu został przełożony na jesień. Jak powiedziała organizatorka, pani Małgorzata Krauza, "to chyba przeznaczenie, bo właśnie teraz naszego wsparcia potrzebuje Adrian Kubacki, nasz absolwent, który zmaga się z ciężką chorobą".

W trakcie Festwialu na terenie szkoły prowadzony był kiermasz, z którego cały dochód został przeznaczony dla Adriana.  Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz Rady Rodziców, przygotowały przepyszne lokalne przysmaki oraz ciasta. Dochód z ich sprzedaży także został przeznaczony na szczytny cel.

Oprócz części konkursowej, na przybyłych uczestników i  gości czekały ciekawe atrakcje.

Pierwszą z nich był występ pana Tomasza Kurjaty – nadwornego lutnisty golubskiego zamku. Kolejną, występ zespołu ludowego "Pałuki", który  nie tylko zaprezentował swoje umiejętności wokalne i taneczne, ale także zapoznał zebranych z tradycjami swojego regionu i poprowadził biesiadę, w którą włączył publiczność.

Na scenie wystąpiły także panie z zespołu "Grodzianki", w tym roku wyjątkowo, nie prezentowały swoich umiejętności. Powitały za to w zespole nowych członków, uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowogrodzie. Od tej pory to oni będą pielęgnowali pamięć o ludowych tradycjach i pieśniach.

Jury w składzie: pani Urszula Jagielska, pani Aleksandra Dulczewska oraz pan Wiktor Spiltt, wyłoniło zwycięzców XIII Festiwalu Pieśni i Muzyki Ludowej w Nowogrodzie:

 

Kategoria klas I-III

  • I miejsce: Zespół Grodzianki (Nowogród)

  • II miejsce: Lidia Rybacka (Ostrowite)

  • III miejsce: Agata Czarnowska (Wrocki)

 

Kategoria klas IV-VI:

  • I miejsce: Natalia Sądowska (Wrocki)

  • II miejsce: Martyna Żuchowska i Marcelina Szpejankowska (Węgiersk) oraz Wiktoria Suszyńska i Antonia Trawińska (Gałczewo)

  • III miejsce: Zuzanna Gapińska (Wrocki)

 

Kategoria klas VII-VIII

  • I miejsce: Oliwia Okońska (Ostrowite)

  • II miejsce: Magdalena Kończalska (Nowogród)

Grand Prix: Zespół Grodzianie (Nowogród)

 

Organizacja festiwalu została dofinansowana ze środków  Powiatu Golub-Dobrzyń

 w ramach projektu na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie kultury,

 sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.


facebook
youtube
instagram